De regeling Mijn Cyberweerbare Zaak (MCZ) biedt subsidie op een aantal specifieke maatregelen die mkb’ers en zzp’ers kunnen nemen om hun interne bedrijfssystemen te beveiligen.
Om de subsidie te krijgen doe je eerst de CyberVeilig Check. Aan de hand hiervan ontvang je persoonlijk advies over welke maatregelen die voor jou nuttig zijn. Je voert een of meerdere van deze maatregelen uit en vraagt de subsidie aan. Het advies dien je in bij subsidieaanvraag.
De MCZ vergoedt 50% van de kosten met een maximum van € 1250. De regeling sluit uiterlijk 31 oktober of eerder als budget op is. Let op: dat betekent deze of volgende maand actie ondernemen, zodat je op tijd het afschrift hebt dat je nodig hebt voor de subsidieaanvraag.
Mogelijke maatregelen
1. Veilige netwerk/wifi
2. Wachtwoordmanager
3. Meervoudige verificatie
4. Beheren en toepassen van beveiligingsupdates
5. Antivirussoftware
6. Back-ups instellen en testen
7. Risico-inventarisatie
8. Cyber awareness-trainingen
Risico’s, losgeld en de menselijke factor
In juni organiseerde OPBR een event over cyberveiligheid. Tom Smit van het Bodegraafse Think4 vertelt over de grootste valkuilen en geeft advies.