OPBR verheldert en verenigt

Ben je zzp’er? Vind kennis en gezelligheid bij Platform-Z

Platform-Z timmert hard aan de weg als vereniging voor zzp’ers. Sinds vorig jaar april heeft het bijna volledig nieuwe bestuur al veel activiteiten georganiseerd en de huidige 70 leden met elkaar in contact gebracht. Maar met circa 2000 zzp’ers in de gemeente is er nog veel ruimte om te groeien. Waarom zou je lid worden? Voorzitter Conny Groeneveld: “Omdat ondernemen keihard is in je eentje. Platform-Z geeft steun en informatie, slimme dingen waar je zelf nooit aan gedacht had.”
Conny Groeneveld_web

Conny Groeneveld begon zelf 15 jaar geleden als zzp’er na een lange carrière als communicatiecoach in de zorg en het onderwijs. “Ik liep in mijn functie tegen een muur op. Het systeem was leidend, waar ik de mens centraal stelde. Als zzp’er heb ik meer autonomie en kan ik vanuit mijn eigen ideeën werken.”

Met Groeneveld Coaching verbetert ze nu de communicatie tussen professional en cliënt ‘met kennis over het brein’. “Bijvoorbeeld tussen een verpleger en iemand met Azheimer, dat is heel vaak eenzijdige communicatie met een direct doel: de cliënt moet zitten, staan, eten… Maar je moet eerst begrijpen, voordat je begrepen kunt worden. Je wilt jouw boodschap zo brengen dat iemand ervoor open staat en niet direct in de weerstand schiet.”

Conny werkte in een bedrijfsverzamelgebouw, waar ze geregeld contact zocht met de andere huurders. “Ik heb graag collega’s om te sparren, kennis uit te wisselen en samen te werken. Toen het gebouw werd gesloopt, verloor ik die community. Bij Platform-Z heb ik die weer gevonden.”

Nieuwe energie

In april 2024 startte een bijna volledig nieuw bestuur bij Platform-Z, dat de vereniging nieuwe energie heeft gegeven. Alleen Conny was al bestuurslid en is nu voorzitter geworden. “We worden gedreven door vier V’s: verdiepen, verbreden, verbinden en verzorgen. We willen een actievere, sociaal betrokken en zichtbaardere club.”

Secretaris Renée Aben, penningmeester Hilco Kapteijn en algemeen bestuurslid Diana Nohlen.

Allerlei verschillende evenementen

Platform-Z organiseert ongeveer tien ledenevenementen per jaar, die zich de ene keer meer richten op verdiepen en verbreden, de andere keer op verbinden of verzorgen.

1. Kennisdeling

Een informatieve avond over onderwerpen zoals verzekeringen, pensioenen, belastingen, tips hoe je je eigen bedrijf opzet of hoe je een website bouwt. Vaak worden de presentaties gegeven door een lid, soms wordt een externe spreker uitgenodigd.

2. Pitch-avonden

Op deze avonden pitchen leden hun diensten. Dat is een goede oefening, levert inspiratie op en soms komen er mooie samenwerkingen uit of ander werk uit voort.

3. Sport

Gezellig sporten en elkaar leren kennen. Afgelopen jaar gingen de leden bijvoorbeeld padellen of jeu-de-boules spelen.

4. Sociaal-maatschappelijk

Platform-Z is ook een sociaal betrokken club met acties voor goede doelen. Deze worden altijd gecombineerd met gezelligheid. Er was bijvoorbeeld een kerstpakkettenactie, waarbij leden een lege boodschappendoos kregen en zelf konden bepalen wat ze wilden doneren. Op de gezamenlijke inleverdag werd geborreld bij een vuurkorf met kinderen en partners. Ook het 10-jarig jubileumfeest werd gecombineerd met een maatschappelijk doel: de opbrengst van de loterij ging naar De Oude Zustertuin.

Er zijn nieuwe commissies opgericht voor bijvoorbeeld de website en activiteiten, er is een connectie gelegd met OPBR en de gemeente en er is meer contact tussen leden, bijvoorbeeld dankzij de start van een WhatsApp-community. “Hierin kunnen leden elkaar vinden buiten de evenementen om. Er is een marktplaats voor diensten, een vraagbaak en ruimte om te sparren over de thema’s die onder de leden spelen.”

Platform-Z wil ook het imago van de zzp’er oppoetsen. “Sommigen denken dat bij een zzp’er gelijk aan een vrouw, softe skills en iemand die één dag per week bezig met diens hobby. Onterecht! We hebben ICT’ers, garagehouders en marketeers, veel leden werken fulltime en zo’n 40% is man. Het is een superleuke combinatie van jonge ondernemers en doorgewinterde zzp’ers.”

Word lid!

Conny nodigt alle zzp’ers uit om een keer op een evenement van Platform-Z langs te komen. “Op onze website staan de volgende evenementen aangekondigd. In het ergste geval heb je een interessante, inspirerende of gezellige avond.”

Een lidmaatschap kost 85 euro per jaar. Wil je een keertje proberen, dan betaal je 15 euro. Als je vervolgens lid wordt, gaat dat bedrag weer van het lidmaatschapsgeld af.

Ga naar www.platform-z.nl voor meer informatie of om lid te worden.

Ja, ik blijf graag op de hoogte. Stuur mij de maandelijkse nieuwsbrief.