De werkzaamheden vinden plaats omdat de Bodegraafsestraatweg moet worden opgehoogd. Gemeente Gouda maakt van de gelegenheid gebruik om de weg ook visueel te versmallen en een betere stoep aan de kant van de woningen aan te leggen. De breedte van de weg blijft gelijk.
Om sluipverkeer door het plassengebied te voorkomen wordt in ieder geval de ’s-Gravenbroekseweg ook afgesloten, behalve voor bestemmingsverkeer. De eerste tien dagen van de afsluiting staat hier ook een verkeersregelaar. Hoe die gaat controleren welk verkeer bestemmingsverkeer is, is nog onduidelijk.
Zorgen over drukte
Elke dag zijn er 16.000 verkeersbewegingen op de Bodegraafsestraatweg. Het is de vraag of de toch al drukke op- en afrit van de A12 dit extra verkeer aan kan.
Onder andere Ondernemersplatform Gouda Onderneemt! maakt zich zorgen: “We voorzien dat in de ochtendspits een groot probleem ontstaat als er geen maatregelen worden genomen om het autoverkeer te laten doorstromen op de Burgemeester van Reenensingel.” De ondernemers pleiten voor maatregelen zoals het anders afstellen van de verkeerslichten of de inzet van verkeersregelaars om de doorstroming te verbeteren.
Na de eerste dagen van de afsluiting evalueert gemeente Gouda de situatie om te bepalen of meer maatregelen nodig zijn.
Fietspad en ov
Buslijnen 178 en 278 worden ook omgeleid via de A12. De bushaltes op de Bodegraafsestraatweg vervallen. Of de haltes op de Raadhuisweg worden wel aangedaan is nog niet duidelijk.
Het fietspad blijft wel begaanbaar in de periode van werkzaamheden.